Über mich

Viola and the World - moje zdjęcie

Długo zastanawiałam się czy zacząć prowadzić bloga. Długo, bo od dnia, kiedy poważnie o tym pomyślałam, do wcielenia moich planów w życie, minęło kilka dobrych lat. Powody były różne. A mój brak pewności siebie i ciągle powątpiewanie w jego powodzenie, skutecznie wzmacniały argumenty przeciw jego utworzeniu.

W końcu dojrzałam do podjęcia decyzji i wcielenia planów w życie. Głównym bodźcem do jego powstania była moja pierwsza daleka podróż. W październiku 2018 roku spakowałam plecak a wraz z nim wszelkie obawy i wątpliwości. Wyruszyłam do Południowo-Wschodniej Azji, gdzie spędziłam 7 najwspanialszych tygodni życia.

Po co powstał blog?

Powodem jego założenia było podzielenie się z Wami moimi podróżniczymi doświadczeniami oraz zainspirowanie Was do realizacji marzeń, mimo strachu, zwątpienia i wszystkich innych przeciwności.

Żaden samotny wyjazd nie był dla mnie łatwy. Przy niemal każdym towarzyszyły mi obawy, wątpliwości i niespokojne noce. A będąc już w drodze, wiele razy zadawałam sobie pytanie: „Po co mi to było?”. Brak dobrej znajomości języka angielskiego, brak orientacji w terenie, a przede wszystkim brak pewności siebie i kłębiące się myśli o tym, jak odbiorą mnie inni. Niezliczone razy czułam się zagubiona, samotna, zwątpiona. Bo tak, brak wiary w siebie, to wielka zmora, która przez wiele lat ograniczała mnie niemal w każdym obszarze życia i do tej pory nie odpuszcza. Ale stawiam jej czoło, zaciskam zęby i codziennie stawiam małe kroki do przodu. Te kroki możesz zobaczyć przede wszystkim tu, w moich wspomnieniach, poradach i przemyśleniach!

Piszę by podzielić się z Wami tym, co wcale nie przyszło mi łatwo.

Gdybym nieustannie nie próbowała przeciwstawiać się swoim słabością, to nigdy nie wyjechałabym w samotną podróż, nigdy nie zasmakowałabym studenckiego życia za granicą, nigdy nie wzięłabym udziału w zagranicznym wolontariacie, nie dowiedziałabym się też, jak to jest godzinami porozumiewać się tylko na migi, nigdy nie poznałabym też bezinteresownej pomocy w skali, w jakiej doświadczyłam tego podczas podróży i nigdy nie miałabym szansy z dumą opowiadania tego co przeżyłam. 

Jeżeli należysz do osób, które z zazdrością obserwują przygody innych, ale same nie bardzo wiedzą, jak walczyć o spełnienie swoich pragnień, to zostań ze mną na dłużej. 

Poczytaj, odwiedź mojego fanpage’a lub napisz wiadomość!

Mam nadzieję, że na moim blogu znajdziesz odpowiednią dawkę inspiracji do zrobienia tego pierwszego kroku!

O czym piszę?

Relacjonuje podróże, które do tej pory udało mi się odbyć. Znajdziesz tu praktyczne informacje, wskazówki i ciekawostki. Ale nie tylko. Piszę także o motywacji do dokonywania zmian w swoim życiu,  o przeciwstawianiu się wątpliwościom i obawom, które przyczyniają się do odkładania marzeń na kolejne „innym razem”.  

Kim jestem?

Nazywam się Viola i mam 28 lat. Od 4 lat mieszkam w Berlinie. Z wykształcenia jestem pedagogiem i od niedawna pracuję jako przedszkolanka. Jak się domyślasz, nie mam  dużo pieniędzy, ani czasu;) Dlatego wciąż szukam możliwości połączenia pracy z pasją. A na dzień dzisiejszy wykorzystuję każdą wolną chwilę BY BYĆ TAM, GDZIE MNIE JESZCZE NIE BYŁO.