Podróże Wolontariat Workaway

JAK DZIAŁA WORKAWAY?

on
19 marca 2019

Czym jest Workaway? Jak działa? I dlaczego każdy, kto interesuje się wyjazdem na wolontariat, powinien tam zajrzeć? O jego plusach i minusach oraz kosztach członkowskich. 

Przekonaj się sam/a, że warto!

Wolontariat zagraniczny. Gdzie szukać? Szukanie ofert wolontariatu w internecie.

Co to jest Workaway?

Workaway to międzynarodowy portal zrzeszający wolontariuszy (Workawayers) i gospodarzy/organizatorów (Hosts) z całego świata. Platforma umożliwia jej członkom kontaktowanie się ze sobą w celu zorganizowania wymiany: pracy za zakwaterowanie u rodziny i wymianę kulturową.

Plusy platformy Workaway

Krótko o tym, dlaczego zachęcam do odwiedzenia strony workaway.info oraz o tym, co daje nam wykup członkostwa?

Minusy platformy Workaway

Oczywiście to, co dla mnie jest plusem, dla ciebie może okazać się utrudnieniem. Powyższe punkty mają tylko pomóc w zobrazowaniu tego, czym jest Workaway i na jakiej zasadzie on działa! Pamiętaj Workaway, to nie agencja, więc organizacja takiego wyjazdu spoczywa na Tobie i na Twoim zaangażowaniu.

Jeżeli chcesz poczytać o moich doświadczeniach z Workaway i/lub chcesz się dowiedzieć, jak  wyglądał mój udział w wolontariacie w Wietnamie, to zapraszam cię na: Wolontariat w Wietnamie bez angielskiego!

Ile kosztuje członkostwo?

Opłata za rejestrację w serwisie dla osób idywidualnych wynosi 36 euro  oraz 48 euro dla par. Po uiszczeniu opłaty, posiadamy nieograniczony dostęp do wszystkich ofert przez cały rok.

Niestety nie ma opcji wykupienia krótszego lub dłuższego dostępu. Oznacza to, że chcąc pozostać jej członkiem, opłatę tą trzeba ponowić, niezależnie od tego, czy w ogóle udało nam się wyjechać w roku wcześniejszym. 

Kiedy wykupić dostęp do serwisu?

Decyzję o zakupie członkostwa zostaw na sam koniec! Pamiętaj, że nawet bez rejestracji, masz wgląd do ofert.

Najpierw znajdź kilka interesujących Cię ogłoszeń i wyznacz sobie okres, w którym chciałbyś/chciałabyś wyjechać! Dopiero potem wykup dostęp i skontaktuj się z wybranym przez ciebie hostem. 

Jeśli brak pieniędzy stoi Ci na drodze, to napomknij o tym najbliższym. A nóż, podarunek w postaci dostępu do serwisu, okaże się największym otrzymanym prezentem? Więcej na ten temat znajdziesz na: Prezenty dla podróżnika.

Masz pytania dotyczące wolontariatu za granicą? A może chcesz się podzielić swoimi doświadczeniami. Zachęcam do zostawienia komentarza!

Zapraszam także do podobnych wpisów:

Wolontariat zagraniczny

Wolontariat zagraniczny bez angielskiego

 

TAGS
RELATED POSTS
2 komentarze
 1. Odpowiedz

  Dorota

  19 października 2019

  Również mam pozytywne doświadczenia z tą stroną. Wprawdzie nie jest tak łatwo znaleść dobre miejsce na wolontariat, ale nie można się zniechęcać. Ja trafiłam do istnego raju w Portugalii 🙂 Dzięki za tak szczegółowy i pomocny wpis. Pozdrawiam

  • Odpowiedz

   Viola and the World

   19 października 2019

   Cieszę się, że się przydał! Pozdrawiam serdecznie!

LEAVE A COMMENT

Viola
Berlin, Germany

Cześć! Jestem Viola - marzycielka, wiecznie szukająca swego miejsca na ziemi. Po kilku latach wciąż powracających myśli o założeniu bloga, w końcu doszło do jego realizacji. Od kilku lat mniej lub bardziej intensywnie podróżuję po świecie. NA DZIEŃ DZISIEJSZY WYKORZYSTUJĘ KAŻDĄ WOLNĄ CHWILĘ, BY WYRUSZYĆ TAM, GDZIE MNIE JESZCZE NIE BYŁO!

Szukaj
Facebook