Europa

OKOLICE SOLLER – najpiękniejsze wioski Majorki

on
13 października 2019

Będąc w miejscowości Soller, koniecznie zajrzyj do leżących tuż obok niej urokliwych mieścin: Binibassi, Fornalutx i Biniaraix, które zyskały sobie miano najpiękniejszych wiosek Majorki. 

Okolice Soller - Binibassi, Fornalutx i Biniaraix

To trzy małe wioski leżące w dolinie, między którymi rozpościerają się ogrody pomarańczy i tarasy oliwne otoczone masywem górskim Serra de Tramuntana. Poza tymi cudownymi walorami przyrodniczymi, kolejnych atrakcji dostarczy nam najpiękniejsza z trzech wiosek – Fornalutx. Przepiękne kamienne zabudowania i zaciszne uliczki sprawiły, że to miejsce zaliczane jest do najpiękniejszych wiosek całej Hiszpanii. 

Widok na Soller

Droga do pobliskich wiosek wiedzie lekko w górę. Docierając do pierwszej z nich, Binibassi mamy okazję podziwiać dolinę Soller na tle pasma górskiego Serra de Tramuntana.

Co zobaczyć w Soller? Najpiękniejsze wioski Majorki - widok na Soller - Majorka (Mallorca)

Okolice Soller - dolina pomarańczy

Soller nazywana jest miastem pomarańczy, bowiem to w tym regionie znajdziemy liczne sady tych cytrusów. Podobno tu pomarańcze są wyjątkowe, gdyż ich zapach oraz smak różnią się nie tylko od tych, które docierają do naszych sklepów, ale także od samej Hiszpanii kontynentalnej! Ja najwidoczniej miałam pecha, gdyż te kupione przeze mnie w Soller były wyjątkowo niedobre. Za to już świeżo wyciśnięty sok w kawiarni w  Fornalutx smakował nieziemsko! 

Owieczki na Majorce - Garden in Mallorca. Okolice Soller -najpiękniejsze wioski Majorki

Podczas spaceru na naszej drodze spotkamy wiele owieczek. Uwaga! Żeby je wypatrzeć, trzeba uważniej się rozglądać, gdyż ich wełna często zlewa się z kolorem podłoża.😉

Ogrody oliwne i cytrusowe na Majorce. Okolice Soller - najpiękniejsze wioski Majorki
Tarasy oliwne

Fornalutx - jedna z najpiękniejszych wiosek Hiszpanii

O ile w Binibassi oprócz walorów krajobrazowych nie znajdziemy niczego ciekawego, tak Fornalutx na pewno Was nie zawiedzie . Na uwagę zasługują zaciszne wąskie uliczki, kamienne budynki oraz schody, a także kawiarenki i restauracje leżące w centralnej części, na placu Carrer de sa Placa.

Wąskie uliczki w Fornalutx - co zobaczyć w okolicy Soller na Majorce
Co zobaczyć w Soller - okolice Soller - Fornalutx - najpiękniejsze wioski Majorki
Okolice Soller - Fornalutx - najpiękniejsze miejsca na Majorce

Dochodząc do wioski po prawej stronie zauważymy cmentarz, z którego rozpościera się widok na dachy Fornalutx oraz najwyższy szczyt wyspy – Puig Major

Cmentarz w Soller- Fornalutx - okolice Soller

Informacje praktyczne

Czas: Zrobienie pętli z Soller przez Binibassi, Fornalutx, Biniaraix i powrót do Soller zajmuje ok. 3.30h (Czas nie obejmuje odpoczynku, przerw na zdjęcie itd.).

Miejsce startu:  W miasteczku Soller przy Katedrze Placa de la Constitucio widoczne są oznakowania prowadzące do okolicznych wiosek. 

Różnica wysokości: Każdorazowo 350 m przy wejściu i zejściu. 

Wymagania/utrudnienia: Droga wybrukowana, łatwa. Część trasy (z Fornalutx, Biniaraix aż do Soller) można przejść drogą asfaltową. 

Restauracje: kawiarnie i restauracje w Fornalutx i Biniaraix. 

* Dane z września 2019 roku. 

Pamiętaj, że każdy komentarz, to dla mnie znak, że w ogóle ktoś tu zagląda!😅

 

Zachęcam do zajrzenia także do pozostałych wpisów o Majorce: 

TREKKING PO MAJORCE: Valldemossa – Caragoli

CO ZOBACZYĆ W DEIA?

TAGS
RELATED POSTS

LEAVE A COMMENT

Viola
Berlin, Germany

Cześć! Jestem Viola - marzycielka, wiecznie szukająca swego miejsca na ziemi. Po kilku latach wciąż powracających myśli o założeniu bloga, w końcu doszło do jego realizacji. Od kilku lat mniej lub bardziej intensywnie podróżuję po świecie. NA DZIEŃ DZISIEJSZY WYKORZYSTUJĘ KAŻDĄ WOLNĄ CHWILĘ, BY WYRUSZYĆ TAM, GDZIE MNIE JESZCZE NIE BYŁO!

Szukaj
Facebook